Jdi na obsah Jdi na menu
 


Světové jamboree je bezpochyby největší a nejdůležitější akcí světového skautského hnutí, protože právě na ní se nejviditelněji projevuje myšlenka světového skautského bratrství a možnosti dětí a mladých lidí žít společně bez ohledu na svou národnost, barvu pleti, náboženství nebo jakýkoliv jiný rozdíl. XXI. Světové jamboree, které proběhne od 27.července do 8.srpna 2007 v Hyllands Parku, Hrabství Essex v Anglii bude vyvrcholením celosvětových oslav 100 let skautingu. Tohoto jamboree se zúčastní více než 40.000 skautů, skautek, jejich vedoucích a členů IST (International Service team - mezinárodní servistým) z celého světa, kteří budou moci společně prožít neopakovatelnou atmosféru celosvětového setkání, jež se odehraje i na tak skautsky významných místech, jako je Gilwell Park nebo ostrůvek Brownsea.
 

Jelikož bude toto jamboree probíhat v Evropě, relativně velice blízko od ČR, navíc je výjimečné díky oslavám 100 let skautingu a jedinečné poloze, chce Junák sestavit co možná největší výpravu a nabídnout účast na tomto svátku mezinárodního skautského hnutí co možná největšímu počtu českých skautů, skautek, roverů a rangers. Pro mnoho skautů, skautek, roverů a rangers je účast na jamboree splněním jejich snu, neopakovatelný a silný zážitek na celý život. Úspěch české výpravy bude založen na společném úsilí všech jejích účastníků.Na jamboree budou mít všichni účastníci možnost potkat skauty a skautky z celého světa a porovnat odlišné pojetí skautingu v různých zemích. Na vlastní kůži budou moci pochopit smysl interkulturní výchovy, výchovy k toleranci a proti předsudkům a stereotypům, či význam učení se cizím jazykům.

 

Účast skautů a skautek z celé ČR na světovém jamboree vytváří síť šiřitelů myšlenek mezinárodního skautingu a interkulturní výchovy, kteří obohatí program svých skautských oddílů a roverských kmenů a podnítí i další členy Junáka k poznávání cizích kultur.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář